Vyberte stránku

Ve čtvrtek 9.11.2023 se konal okresní turnaj basketbalu IV. kategorie, tedy těch nejstarších na základních školách. Chlapecké týmy se sešly v počtu 5 družstev a na ZŠ Poděbradova se bojovalo o vítěze okresního kola a také postup do kraje. Celý tým musím pochválit. Kluci hráli týmovou hru, založenou na dobré defenzivě od poloviny hřiště, kde sbírali nejen doskoky po těžkých střelách soupeře, ale i časté bloky. V ofenzivě se nám výrazně dařil rychlý přechod a náběh křídelních útočníků za obranu, často zakončený dvojtaktem a lehkým košem.

Hrálo se systémem každý s každým, tedy 4 zápasy. V našich zápasech bylo vždy během 5 minut rozhodnuto a tím mohlo přijít na řadu střídání. Zbytek lavičky hrál se soupeřem vyrovnaně. Všechny zápasy kluci vyhráli minimálně o 12 bodů a tím si zajistili první místo a postup do krajského kola, který se bude konat pravděpodobně v Písku.

Sestava týmu:   Filip Gyebi-Ababio, Michal Vondra, Mikuláš Vršek, Petr Mikulenka, Adam Peller, Václav Hokr, Tadeáš Důchodní, Matyáš Kopecký, Daniel Nováček, Jiří Chalupa, Jakub Veselka, TommyTran, Samuel Kotrch.