Vyberte stránku

Soutěže se zúčastnilo 64 žáků z 9. ročníku. Měli za úkol zvládnout písemný test, který obsahoval úlohy zaměřené na anorganickou a obecnou chemii. Na prvních čtyřech místech se umístili Marek Poulíček z 9.B, Tereza Kroutilová z 9.C, Markéta Pilíková z 9.A a Tomáš Čuřín z 9.A.

Tito žáci nás reprezentovali v krajském kole, které proběhlo 12.12. 2022 v Českých Budějovicích. Kromě otázek z obecné a anorganické chemie toto klání také prověřilo i vědomosti z chemie organické. Naši žáci se v konkurenci 110 žáků neztratili. Tomáš Čuřín obsadil 9. místo, Marek Poulíček 17. místo, Markéta Pilíková 38. místo a Tereza Kroutilová 39. místo. Tomáš a Marek jsou postupující do krajského finále. Všem postupujícím samozřejmě gratuluji a budu se těšit na regionální finále. Ostatním soutěžícím samozřejmě také gratuluji k úspěchu a jsem moc ráda, že si našli cestu k chemii prostřednictvím této soutěže.

Věra Policarová