Vyberte stránku

Třídní osmiboj

                Na druhém stupni naší školy se sportovalo dvě dopoledne v osmi disciplínách. A jaké to byly? Žáci si mohli vybrat florbal, fotbal, basketbal (Streetball), raketku (něco na způsob bezkontaktního ragby), lukostřelbu, štafetový běh a také pexeso s piškvorky.

                Smyslem bylo zapojit co nejvíce žáků do akce a pomoci utužit týmového ducha třídy. Soutěžilo se na dvě kategorie – mladších (6. a 7. třídy) a starších (8. a 9. ročníky). Každá třída vybrala na patřičné závody své vyslance, popřípadě rozhodčí. Učitelé a personál školy pomáhali na jednotlivých stanovištích a vedení sportovního areálu poskytnulo nezbytný prostor. Teď už nic nestálo v cestě zábavě a sportovnímu klání. Hezké počasí dokreslilo atmosféru a až na pár odřenin a naraženin proběhla akce v poklidu, sportovního zápolení i v duchu fair play. Příjemné zážitky většina kvitovala a kromě zábavy, soutěžení i zkušeností, si každý účastník odnesl s sebou něco dobrého na zub.

                V pátek 23.6.2023 v poledne jsme znali historicky první vítěze a tím i majitele putovního poháru z Třídního osmiboje. A kdo se jím stal? V kategorii mladších si do třídy odnáší pohár 7.C. U starších přesvědčivě zvítězila třída 9.A.  Vítězům patří gratulace a pochvala putuje pro všechny účastníky akce. Doufám, že si to všichni náležitě užili. Příští rok je jisté, že najdeme v obou kategoriích vítěze nové. Rád bych poděkoval vedení školy za možnost sportovní dny uspořádat a všem, kdo se na turnaji podíleli. Bez Vás by to nešlo. Díky!