Vyberte stránku

5. – 7. června proběhl první z vodáckých kurzů na Vltavě. Letos poprvé se jel kurz nejen pro deváté ročníky s kratším třídenním cyklem. Žáci byli od 6. tříd po deváté ročníky. Celkem se účastnilo 28 žáků. Začátkem naší plavby byl tradičně Vyšší Brod, kde proběhl první den výcvik a také návštěva významného poutního místa, kláštera ve Vyšším Brodě. Nejvíce fascinující byla knihovna se 70 tisíci svazky, v jedinečné vazbě. Po táboráku s kytarou se všichni dobře vyspali a byli jsme připraveni na první den plavby, při které nás čekali 3 jezy a cesta do kempu u Fíka v Branné. Při přistávání nás zastihla pořádná sprška, ale naštěstí to byla jediná nepřízeň počasí za celé tři dny. Stany se už opět stavěli do sucha. Poslední úsek plavby vedl přes Český Krumlov. Na řece jsme míjeli 6 jezů a musím chválit, že jen málokdo se „cvaknul“ a do závěrečného kempu u Trojice dorazilo celé osazenstvo kurzu. Autobus nás všechny vyzvedl a šťastně, spokojení a bez nehod jsme dorazili zpět domů. Musím pochválit žáky za kamarádský přístup napříč ročníky. Co bychom měli do příště zlepšit? Úklid a dochvilnost J Tak zase někdy na vodě ahóój!