Vyberte stránku

V týdnu od 17. do 21. června se konal kurz vodní turistiky. Cílem je seznámit žáky se základy splouvání řeky, dovednosti a ovládání kánoe, čtení vody a také stmelit kolektiv. Letošní kurz se rodil obtížněji něž v předchozích letech, neboť z důvodů nemoci, zranění a rodinných důvodů se omluvila většina žáků. Z 61 možných se přihlásilo 39 žáků a z toho nakonec vyrazilo na vodu 26. Ovšem ten kdo jel, nechal rychle zapomenout na nesnadnosti v přípravě kurzu. Všichni účastníci fungovali ne na jedničku, ale na jedničku podtrženou, mám-li použít klasifikační příměr. První den se vyrazilo na krátkou instruktážní plavbu z katovického kempu ke strakonickému hradu. Účastníci kurzu prošli nezbytným školením o bezpečnosti, chování na vodě v rizikových situacích a v neposlední řadě také základy ovládání kánoe a splouvání řeky a jezů.

Druhý den se vyrazilo z vlakového nádraží směr Vyšší Brod, se dvěma přestupy v Českých Budějovicích a Rybníce na Vltavu. Od rána se dařilo vše, na co jsme šáhli. Přála nám doprava, počasí, ubytování, šikovní a učenliví vodáci, poměrně klid na řece i v kempech. Celkem se během 4 denní plavby sjíždělo 11 jezů a bezpočet peřejí. Všichni mají pozitivní bilanci udržení se na lodi. I na těžších jezech se vyklopilo minimum plavidel. Krásné počasí dokreslilo příjemnou atmosféru kurzu, kde se navzájem pomáhalo a respektovalo. Všem účastníkům patří velké uznání a poděkování za bezproblémový a příjemný průběh celého kurzu. Byli jste skvělí! Tak někdy třeba opět na vodě ahóóój!