Vyberte stránku

V úterý 21. 5. se naše třída 2. D vypravila na výlet. Čekala nás Jumaréna v Táboře. V Jumparéně se nás ujal trenér, který nám vysvětlil základy správného skákání a šikovné zájemce naučil i skákání pro pokročilé. Jumaréna v Táboře velmi dbá na bezpečnost dětí, najdete tu spoustu různě velkých trampolín, na nich si kromě skákání můžete zahrát basket nebo vybíjenou. Jsou tu i skluzavky a překážkové dráhy. A samozřejmě výborné občerstvení.

Po obědě jsme se vypravili do ZOO Větrovy. Jedná se o menší zahradu, která je zajímavá několika věcmi. Zvířata tu mají obrovské výběhy, aby se cítila dobře. V zahradě je několik vzácných ohrožených zvířat, např. tygr ussurijský nebo bílý vlci. Společně s naším průvodcem jsme zvířata nakrmili a dozvěděli se o nich hodně zajímavostí. Lidé, kteří tu pracují, mají zvířata opravdu rádi. A pokud jste dospělý, můžete si vyzkoušet, jak pracuje ošetřovatel v ZOO a strávit v ZOO celý den.

Celý výlet se nám vydařil, někteří po cestě domů dokonce usnuli příjemnou únavou.

Jana Rohová, Šárka Křížová a děti z 2. D