Vyberte stránku

ZŠ FLČ  Strakonice – zápas Sparta vs Rangers

Třída 5. C dostala nabídku zúčastnit se zápasu evropské ligy. Lístky v hodnotě téměř 3000,-Kč dostaly děti jako dárek od klubu Sparta Praha. Díky našemu skvělému sponzorovi (Děkujeme!) se mohl nakonec zaplnit celý autobus a na zápas vyrazilo 50 žáků naší školy, pan ředitel Radek Čejka, učitelé Jan Pňáček a Jana Rohová i sponzor pan Filip Siman.

Velkou radost nám udělalo, že s námi jel náš kamarád – chlapec z reportáže pořadu ČT 168, který již žije šťastně v pěstounské rodině.

Na stadionu byla skvělá atmosféra, děti fandily s velkým nasazením po celou dobu utkání. Radovaly se samozřejmě i s výsledku 1:0 pro český tým.

Závěr se dohrával jakoby za svitu svatojánských broučků a jejich lucerniček, jak děti v ochozech při svém povzbuzování přisvítily mobilními telefony.

Slečna Majda z 5. C napsala krásný dopis panu Rosickému. Jaké bylo její překvapení, když mu ho mohla po utkání osobně předat. Kromě fotografie si odnesla i autogram na zádech svého sparťanského dresu.

Zápas jsme si všichni ohromně užili, děti byly skvělé. I zpáteční cesta byla plná nadšení. Přesto, že jsme se vrátili až po 23 hodině večer. Těšíme se na další podobné akce.

Jana Rohová