Vyberte stránku

V pátek 5.4.2024 katovický florbal pořádal turnaj pro děvčata 5. – 8. tříd, kdy se hrálo systémem 3+1. Bylo přihlášeno 8 týmů, které se rozdělily do dvou skupin po čtyřech. Naše škola nominovala hráčky mladší, aby se sehrály. Na hřiště se dostaly v každém zápase všechny účastnice.  První zápas se povedl nejlépe, když jsme přehráli budoucího finalistu z gymnázia Strakonice v poměru 3:1. Dalším v pořadí se nám do cesty postavil tým domácích z Katovic. I když jsme šli brzy do vedení a a před koncem hrací doby vyhrávali 4:2, nechali jsme po zbytečných chybách soupeřky srovnat a nakonec remizovali 4:4. K třetímu zápasu a poslednímu ve skupině, se dostavila děvčata z „Poděbradky“. V tomto utkání nevycházelo vůbec nic a holky si prožily smolný zápas a po prohře 0:4, jsme mohli bojovat v nové skupině o 5. místo. V přímém střetnutí o postup do finále B byl náš vyzyvatel opět gymnázium, tentokráte z Vodňan a po hladkém průběhu, se radujeme z vítězství 4:2. Jsme ve finále B a stojíme proti známému soupeři z Katovic. Průběh byl opět v naší režii, kdy jsme se ujali vedení 3:1 a historie se opět opakovala. Katovice z 5 střel na bránu byli 4x úspěšní a nám to tam prostě ne a ne padnout. Konečný stav vyzněl pro Katovice 4:3. Celkové 6. místo sice nezní parádně, ale děvčata byla nejmladší v turnaji a do zápasu všechny holky naskočily. Předvedly, že se nebojí hrát proti větším soupeřkám a do příštích turnajů nasbíraly cenné zkušenosti. Odměnou jim byl sladký koláč i radost z pohybu. Holky dobrá práce!

Sestava děvčat: Aneta Stehlíková, Hana Prušáková, Magdalena Polanová, Nataly Vlasáková, Agáta Dubová, Ilona Bláhová, Barbora Řezáčová, Simona Čejková, Rozárka Vogeltanzová