Vyberte stránku

13.4.2022 se konal ve Strakonicích opět turnaj v házené, tentokráte pro mladší. Tým děvčat z naší školy, který se na akci probojoval, měl dva soupeře a to dívky z Českých Budějovic a Písku. První zápas byl hned finálový, protože proti sobě stanula téměř kompletní házenkářská družstva Strakonic a Písku. Soupeř měl velice dobrý tým. Bylo těžké uhlídat jejich 3 nejlepší hráčky a tak jsme se snažili aktivně bránit přihrávce, aby se písecká děvčata nedostávala do tempa. I tak byl soupeř v útoku velice efektivní a několikrát svým průrazem zacloumal s naší obranou. My jsme hráli jako tým a týmová hra nám nesla své ovoce. V prvním poločase jsme vedli 5:3 a z toho plno akcí nedali. Ve druhém půli nám ubývalo sil a Písek byl aktivní, srovnal hru a šel do vedení 7:6. Těžko jsme se dostávali do jasného zakončení a i přes to se povedlo bojovností srovnat. Soupeřky však vzápětí opět zvýšily na 8:7. Necelou minutu před koncem jsme se prosadili a srovnali na konečných 8:8.

Další zápas jsme sledovali jasné vítězství Písku 22:5. Pokud jsme chtěli uspět a vyhrát turnaj, bylo třeba Budějovice porazit rozdílel alespoň 18 gólů. Stanovili jsme taktiku založenou na aktivní osobní obraně se zdvojováním hráčky s míčem a následný rychlý protiútok. Děvčata to zvládla ještě lépe, něž jsme si naplánovali a už v poločase vedla 15:1. Nakonec dostala šance celá střídačka a i tak jsme pokojně navýšili na konečných 28:1 a tím vybojovali 1. místo na turnaji a postup na mistrovství ČR III. kategorie házené děvčat! Týmu patří velké uznání za bojovnost hlavně proti fyzicky skvěle vybavenému soupeři z Písku a odhodlání zvítězit. Koncem května nás čeká další pokračování. Holky gratuluji!

Sestava:              Justýna Morávková, Nela Petrášková, Ellen Nepodalová, Kristýna Hejtmánková, Adéla Kostková, Julie Pekárková, Adéla Čížková, Nela Majerová, Aneta Řezáčová, Jana Pešková, Nikola Řeháková, Eliška Hokrová