Vyberte stránku

Fotbalového turnaje hraného systémem 5+1 se zúčastnilo 9 týmů z okresu Strakonice. Družstva byla rozdělena do tří členných skupin. Našimi soupeři byli škola Povážská a Volyně. První zápas proti Povážské se nám vydařil a jen nás mohlo mrzet plno nevyužitých šancí. I tak po 24 minutách hry 3:0 byl zasloužený výsledek. Náš brankář byl téměř nevyužit a po celý zápas se hrálo na polovině soupeře. O všechny góly se postaral Dan Nováček. Druhé měření sil přišlo se silným týmem z Volyně, který shodně porazil Povážskou 3:0. Utkání se hrálo v tempu a naše chyby v obraně a nečtení rozeher volyňských nám přineslo tvrdou porážku 4:0, když jsme neproměnili ani jednu šanci a dokonce ani penaltu.

Systémem soutěže jsme tedy postupovali do druhého „kola“ a novými družstvy z Katovic a Strakonického gymnázia, kde se hrálo o 4. až 6. místo. Proti Katovickému týmu jsme nastoupili s představou lehkého zápasu, ale soupeř nás zaskočil ihned v úvodu a rychlým gólem se ujal vedení. Naše útoky postrádali nápad a razanci a po další zmařené šanci, Katovice z protiútoku navýšili na 2:0. Následně se musel náš gólman několikrát vytáhnout pěknými zákroky a teprve poté se začalo hrát s větší rozvahou. Nováček snížil na 2:1, ale bohužel další góly nikdo nepřidal a tak jsme hráli o 5. místo proti Gymnáziu, které prohrálo s Katovicemi 1:0.  Tento zápas nám vyšel na výbornou a tým se konečně začal sehrávat. Bylo k vidění plno hezkých akcí a my slavili vítězství 3:1, po gólech Dana Nováčka 2x a Kamila Dejmka. Konečné 5. místo není zklamáním a příští rok tým bude ještě silnější, protože většina hráčů byla z 8. tříd. Celkovým vítězem turnaje se stala Volyně, která nedostala za celý den ani gól.

Sestava týmů: Kamil Dejmek, Kristýna Boučková, Matyáš Kural, Viktor Janda, Tobias Martínek, Antonín Janus, Štěpán Švec, Linda Herbrychová, Adam Písek, Daniel Nováček, Matyáš Hůzl