Vyberte stránku

Nejstarší kategorie děvčat i chlapců ZŠ F.L. Čelakovského, odstartovaly basketbalový turnaj ve Strakonicích, kde se konalo okresní kolo této soutěže.

Děvčata se dostavila v oslabené sestavě, důvodem byla velká marodka i zranění hráček. Na hřiště se tak dostaly i náhradnice. Jejich výkon byl příjemným překvapením a těsná porážka 37:29 ve finálovém zápase s favoritky z Dukelské školy můžeme jasně hodnotit jako úspěch. Dívky si zajistily účast v krajském kole, kde jak pevně věřím, budeme posíleni o i uzdravené hráčky a můžeme pomýšlet i na mety nejvyšší.

Chlapci byli v odlišné situaci. Tým byl se třemi basketbalisty kompletní a měl natrénováno.  První zápas se hráli proti škole Povážské, který se vysloveně povedl a tým navyšoval skóre až na konečných 56:10. Druhý zápas a zároveň i finále se hrálo proti Dukelské škole. Utkání bylo vypjaté a hodně fyzické, přesto jsme si vybudovali brzy náskok, který s přibývajícím časem jen rostl na konečných 35:9. Skóre bylo sice úžasné, ale na hřišti to byl boj o každý metr. V náš prospěch hrála převážně špatná střelba soupeře a náš rychlý protiútok.

Oba naše týmy zaslouží pochvalu za předvedené výkony a můžeme se těšit na krajská kola, která se konají pro děvčata 31.3.2022 ve Strakonicích a chlapci navštíví v dubnu Písek. Budeme držet palce!