Vyberte stránku

Naše škola byla zapojena do celorepublikové soutěže Challenge na Tělocvikonline.cz.

Snahou projektu bylo zapojit žáky do sportu a zábavnou formou motivovat k pohybu. Protože dlouhá distanční výuka obecně nepřála tělocviku, rádi jsme na nabídku reagovali a přihlásili 28 tříd do soutěže.

Během měsíce dubna 2021 dostávali žáci přes výukový program microsoft Teams, celkem 15 výzev k pohybové aktivitě, na kterou odpovídali výstupem formou vyplněného formuláře a odeslání průkazného materiálu v podobě fotky z provádění úkolů, na velitelství soutěže. Někteří žáci měli to štěstí, že mohli výzvy plnit přímo ve škole. Zapojil se i druhý stupeň na distanční výuce z pohodlí domova.

A jak to vlastně všechno dopadlo?

Nejúspěšnějších 100 tříd republiky vyhrály pro své školy vybavení do hodin tělocviku. Třídy na stupních vítězů k tomu ještě bezplatný přístup na portál Tělocvikonline.cz a možnost absolvovat hodinu s profesionálním sportovcem.

ZŠ F.L. Čelakovského se rozhodně neztratila a jako jediná a nejúspěšnější škola z Jižních Čech měla v první stovce umístění hned 3 třídy a to na 34. místě 5.D na 59. místě 4.B a na 63. místě 3.A! Výhercům gratulujeme a jistě je čeká i odměna od školy.

Za nás tělocvikáře doufáme, že si všichni žáci Challenge užili a dostali novou chuť do cvičení a sportu obecně.