Vyberte stránku

Naše škola se do této soutěže zapojila podruhé. Soutěž je určena žákyním a žákům 8. a 9. tříd základních škol. Školní kolo, kterého se zúčastnilo celkem 80 žáků, se uskutečnilo v prosinci. Žáci soutěžili v teoretických otázkách z oblasti anorganické a obecné chemie. Na prvním místě se umístila Barbora Silovská z 9. A (44 bodů), na druhém místě Markéta Pavlíková z 9.|B(42 bodů) a třetí místo patří Elišce Strakové 9. A (37 bodů).

Tyto tři žákyně nás reprezentovaly v krajském kole, které proběhlo 27. 1. 2021. Kromě otázek z obecné a anorganické chemie toto klání také prověřilo i vědomosti z chemie organické. Naše žákyně se v konkurenci neztratily. Barbora Silovská obsadila 8. místo, Eliška Straková 10. místo a Markéta Pavlíková 41. místo. Bára a Eliška jsou postupující do krajského finále. Děvčatům děkujeme za reprezentaci naší školy a gratulujeme.

Věra Policarová