Vyberte stránku

Po dvou letech zákazu sportovní činnosti školám, se konečně otevřeli brány letošního prvního turnaje ve florbalu. Naše škola samozřejmě byla u toho a společně s DDM Strakonice se podílela na pořádání turnaje chlapců mladších i starších.

I přes slabší účast, než jsme byli zvyklí z posledních let, si přítomní žáci turnaj náležitě užili. Bylo vidět, že po pauze, sport přítomné baví a také výkony tomu odpovídali. Hrálo se v rychlém tempu, kde o pěkné akce nebylo nouze.

Mladší žáci hráli dvou zápas proti soupeři z Gymnázia Strakonice. Od začátku prvního zápasu byla patrná převaha chlapců z FLČ a pěknými akcemi bavili přítomné. Přesto gólů moc nepadalo. Tady je třeba ocenit gólmana soupeře. Ovšem vítězství 4:0 bylo přesvědčivé. Druhý zápas se už nesl v duchu exhibice, kdy se začalo střelecky dařit všem lajnám a výsledek 13:1 jasně dokumentoval naší převahu. Mladší žáci budou reprezentovat strakonický okres na krajském turnaji v Českých Budějovicích 19.1.2022. Myslím, že pro tento tým to nemusí být poslední slovo a pokud jim vydrží chuť a dravost jako předvedli dnes, tak se máme na co těšit.

Starší žáci nastoupili do svého prvního utkání také proti soupeři z Gymnázia. Herně své protějšky mírně zastínili, ovšem nervozita v koncovce na klidu týmu nepřidala a po chybách plynoucí z nesehranosti jsme dovolili soupeři držet krom i skóre a po remíze 1:1 se čekalo, jak dopadnou obě družstva ve svém druhém vystoupení. Gymnázium hrálo první a svůj zápas lehce dovedli k vítězství 7:0. Cíl byl tedy jasný. K postupu je třeba vyhrát lepším poměrem gólů. V prvním poločase byla vidět na každém kroku zbrklost a nervozita. Hráči chtěli rozhodnout ne jako tým, ale individuálně. Snad proto jsme po prvním půli hájili vedení pouze 2:1. Po přestávce s taktikou a obměnou v kádru přišlo i zklidnění a také rychlé góly plynoucí z dobré komunikace mezi hráči. 2 minuty před koncem stav 7:1. Stačí dát gól a také přišel. Soupeř nás, ale povedenou akcí opět přibrzdil a necelou minutu do konce jsme vedli „jen“ 8:2. V této chvíli klobouk dolů před kluky, protože jako tým projevili v poslední minutě vnitřní sílu a zápas rozhodli 25 vteřin před koncem postupovým gólem a na samý závěr výhru pojistili. 10:2 stačí na postup na kraj, který si zahrajeme v Sezimově Ústí 13.1.2022.

Dvakrát první místo je nádherný výsledek a já doufám, že nám letošní školní rok dovolí, aby se sport vrátil mezi žáky.