Vyberte stránku

            Je to už osm let zpět, kdy učitelský sbor naší školy F.L.Čelakovského posílil pan učitel Robert Aspen. Přijel z amerického města Durango se záměrem zpestřit zde výuku anglického jazyka. Tato akce se mohla uskutečnit jen díky naší paní učitelce Pavle Prušákové, která v sobě našla tolik odvahy, že byla ochotna na rok odjet do USA a vyučovat na tamní škole angličtinu náctileté studenty.

            Pan Robert Aspen učil žáky spíše zábavnou formou. Hráli mnoho her (které pak studenti (většinou marně  J) vyžadovali i při hodinách s ostatními vyučujícími jazyků), a hlavně diskutovali na rozličná témata. Jelikož u nás strávil celý školní rok, stal se nejen plnohodnotným učitelem, ale také kamarádem mnoha žákům a kolegům z učitelského sboru. Spolu s ním tehdy přijela i jeho rodina – manželka a dcera. Všichni si naši školu, Strakonice a celou Českou republiku natolik oblíbili, že se velmi neradi loučili a slíbili sobě i nám, že se zas vrátí.

            To dodrželi nyní i přes podmínky, které cestování moc nesvědčí. Po několikadenní návštěvě Prahy dorazili do Strakonic a hned následujícího rána se rozběhly konverzační hodiny pro žáky všech tříd druhého stupně. Dostalo se opravdu na všechny, kteří byli kurážní a diskutovat chtěli. Často je přiměl příslib amerických bonbonů, které Robert při úvodu hodiny začal pomalu vytahovat ze svého batohu. Několik starších žáků Aspenovým dělalo průvodce, překladatele a rádce. Robertova dcera Dylan je nyní navíc ve věku našich deváťáků, a proto se s některými velmi skamarádila a společně si užili několik dnů i večerů.

            Bohužel, jejich návštěva byla kratší, než bychom si přáli, ale pro školu velmi přínosná. Takže, Aspenovi, kdy příště???                                                                                           JŠ

„I really enjoyed the time I spent in Czechia, and I hope to come back again! All of the people I met were very welcoming and made me feel at home. I hope to come back soon and see you all again!“   Dylan Aspen