Vyberte stránku

Ředitelství ZŠ a MŠ Čestice, ve spolupráci s dalšími institucemi, uspořádalo letos již XXVII. ročník tradiční literárně-výtvarné soutěže Čestický brambor 2021. Letošní práce byly zasílány na téma „Přichází v tisících převlecích“.

Ve výtvarné části hodnotila tříčlenná komise celkem 161 prací ve čtyřech kategoriích podle věku žáků. V každé věkové kategorii byly hodnoceny zvlášť práce jednotlivců, skupin a prostorové útvary. Celkem se zúčastnilo 12 škol ze Strakonicka, Příbramska a Prachaticka. Naše škola zaslala celkem 6 výtvarných prací ve dvou kategoriích, více – podle pravidel soutěže – nebylo možno prezentovat. Celkem tři práce našich žáků byly ohodnoceny.

Konkrétní výsledky našich dětí:

Ve III. kategorii žáků 6. a 7. tříd obsadila v jednotlivcích 2. místo Ellen Nepodalová z 6.A.

Ve III. kategorii ve skupinách získala též 2. místo děvčata Markéta Kunclová a Helena Manová z 6.B.

Ve IV. kategorii žáků 8. a 9. tříd zvítězila skupinová práce Nikoly Kopecké a Emy Šefránkové z 9.C.

Všechna oceněná výtvarná i literární díla je možné najít v Galerii vítězných prací na webových stránkách ZŠ Čestice v sekci Aktuality.

Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže, plánované na den 18. 11., se bohužel s ohledem na současnou epidemiologickou situaci neuskuteční.

Děkuji všem žákům, kteří se do soutěže zapojili, a též blahopřeji oceněným.

Mgr. Jiří Pešl